Kezdőlap arrow Minősített Erdei Óvodák arrow Somoskőújfalu – Somosi Erdei Óvoda 2014-12-19 05:00 
 
Erdei Iskola Program

 

Szögi Lajos képző és továbbképző központ

Fő menü
Kezdőlap
Hírek, események
Hasznos linkek
Kapcsolat
Archívum
GYIK
- - - - - - -
Magunkról
- - - - - - -
Történet
Vezetőség
Együtt az élhető környezetért
Dokumentumok
Közbeszerzések
Tagjelöltjeink
- - - - - - -
Dunamenti Tehetség Tanács
- - - - - - -
Égig érő tanterem

Kárpát-medencei környezeti, nevelési összefogásOktatóközpontok

Látogató szakértők
Erdei iskola
Erdei óvoda
- - - - - - -
Regisztrált erdei óvoda-iskola szolgáltatók
- - - - - - -
Iránytű
¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤
Zöldóvodák
Minősített Erdei Óvodák
Minősített Erdei Iskolák
Ökoiskolák
- - - - - - -
Fotóalbum

Fotóalbum

 

Erdei Iskola Program Érdekegyeztető Tanács

Zöldóvoda

Erd
ei óvoda

Erdei iskola

Ökoiskola


 

 
Legfrissebb hírek


 
Somoskőújfalu – Somosi Erdei Óvoda Nyomtatás E-mail
2008-11-23 10:18

Név: Somosi Erdei Óvoda
Reg.szám:
Helység: 3121 Somoskőújfalu, Semmelweis 2.
Üzemeltető szervezet: Somosi Környezetnevelési Központ
3121 Somoskőújfalu Köztársaság u. 22.

SOMOSI ERDEI ÓVODA

SOMOSI ERDEI ÓVODA

A program helyszínei a Karancs-Medves Tájvédelmi körzetben, illetve Somoskőújfalu közigazgatási határain belül találhatók. Változatos felszíni formák (dombok, Karancs -hegy, Sátoros- hegy, Medves-fennsík stb.), tavak (Bányató, eresztvényi tó stb.) források (Petőfi, Losonczi Anna, Bodzfás- kút stb.) történelmi emlékhelyek (Salgói-vár, Somoskői-vár, régi bányák, kőfejtők, kisvasút nyomvonala stb.),  gazdag növény- és állatvilág (bükkösök, tölgyesek, fenyőerdők, leánykökörcsin, fekete kökörcsin, bársonyos kakukkszegfű, borzas len, valamint különböző védett lepke és-rovarfajok, madár fajok, kis-és nagyemlősök) jellemzik. Az élményszerű tapasztalatok játékos feldolgozásának helye a somoskőújfalui Gesztenyekert Óvoda, tágas csoportszobáival és hatalmas vadgesztenye fákkal övezett udvarával.

Salgó Hotel  Megközelítés:
Somoskőújfalu az ország É-i részén, Nógrád megyében, a 21-es számú főút mentén fekvő határtelepülés. Közúton és vasúton is könnyen megközelíthető.

Elhelyezés, ellátás:

A minősítés szerinti szálláshelyünk a somoskőújfalui általános iskola tornacsarnokában kialakított matracszállás. A közös alvótér mellett külön férfi/női vizesblokkal rendelkezünk zuhanyzókkal felszerelve. Étkezésre a helyi óvodában nyílik lehetőség.
Az erdei óvoda programunkat választók a közeli Salgó Hotelt (www.salgohotel.hu) is igénybe vehetik rendkívül kedvezményes áron. 

Erdei óvodánk a következő minősített programokkal várja vendégeit:

Kis óvodások részére

  • Természeti kincseink II.
  • Játékos ismerkedés a természettel

6-7 évesek részére

  • Természeti kincseink I.
  • Településünk és környékének állatvilága

Három napos programjaink a következő foglalkozásokat tartalmazzák:

A bányató titkai; A Tóstrand rejtelmei; Állatok készítése; Az erdő és lakói; Barkácsolás a gyűjtött anyagokból; Diavetítés; „Dombon törik a diót…”; Dramatikus játék; Élményrajz vagy festés; Falusi hangverseny; Horgászos játék készítése, kavicsok festése, horgászás; Játék a homokozóban; Játékos vetélkedő; Kincseserdő felfedezése; Környékünk vadjai; Lepke és virágformák festése; Lepkék, virágok készítése, mesehallgatás- és dramatizálás; Madarász ovi; Madárlesen; Mesehallgatás és dramatizálás; Mezei hangverseny; Mezei sokadalom; Mi terem a konyhakertben?; Mozgásos játékok; Nemezlabda vagy nemez karkötő készítése; Nógrádi népi játékok és aprók tánca; Szenzitív játékok; Tanyán élő állatok; „Tíz, tíz, tisztavíz…”; Vizes játékok

SOMOSI ERDEI ÓVODA

 
< Előző
 
     

Elfelejtette a jelszavát?

Ajánlja fel adója 1%-át.
Adószám: 18156917-1-07
Bankszámla szám:
K&H bank:  10403112-31115045Kopjafa avatás

Kopjafaavatás

Szögi Lajos Emléktúra
2014. október 18.

Ökocentrum AlapkőletételTámogatóink

 
Vidékfejlesztési Minisztérium
 
Emberi Erőforrások Minisztériuma
NCAKlímaváltozás kampány
Látogató statisztika

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterMa84
mod_vvisit_counterTegnap482
mod_vvisit_counterA héten1820
mod_vvisit_counterA hónapban8635
mod_vvisit_counterÖsszes látogató731875

*********************************

© 2014 KOKOSZ